Article successfully added.
£2,129.90 *
Save £270
£2,399.90 *
(11.25% Saved)
Free Local Delivery on major products over £300
B
A
G
Stock Expected In 5 - 7 Days
Please enter a valid town or postcode
Please allow permission for this page to request your location.
Your browser does not support location look ups. Please enter your town or postcode.
Location look up is unavailable at this time. Please try again later.
To check stock availability:
- Model Number : NEF-V57YHQ4C0
Additional Services
Collect and Recycle Your Old Appliance £25.00
Installation Bundle for Electric Integrated Appliances £130.00
More info
More info
Delivery upstairs £20.00
More info
More info
Additional Services
We offer a number of additional services. These can be applied in the basket.
This induction hob with integrated ventilation combines two appliances in one for a clear view... more
Product information "Neff V57YHQ4C0 70cm Venting Induction Hob in Flex Design"
This induction hob with integrated ventilation combines two appliances in one for a clear view while cooking.
- Twist Touch®: control your hob with a twist of your finger.
- Flex Design: personalise your hob with four different frame colours.
- Combi Induction: combine two circular cooking zones when using large cookware.
- High Extraction Rate – ensures a clear view while cooking thanks to efficient motor technology.
- Reduced Noise – our optimised motor guarantees a quiet cooking experience.
| Product Type: | Hob |
| Colour: | Brushed Bronze, Anthracite Grey, Deep Black, Metallic Silver, Flex Design-Changeable Colours |
| Energy efficiency: | B |
| Features: | Combi Induction, EasyClean Filter, Extended Frying Sensor, Flex Design, Flex Induction, High Extraction Rate, Home Connect, Power Boost, Reduced Noise, Twist Touch |
| Amp required: | 20A |
| Connection required: | Hard wired |
| Control Location: | Front |
| Control Type: | Twist Touch® |
| Series: | N70 |
| Hob type: | Induction |
| Cooking zones: | 4 |
| Child Lock: | Yes |
| Residual heat indicator: | Yes |
| Timer: | Yes |
| Height: | 223 mm |
| Width: | 714 mm |
| Depth: | 527 mm |
| Manufacturer's guarantee: | 5 Years Warranty (Once registered) |
Related links to "Neff V57YHQ4C0 70cm Venting Induction Hob in Flex Design"
No Articles to Compare