Article successfully added.
£559.90 *
Save £40
£599.90 *
(6.67% Saved)
Free Local Delivery on major products over £300
E
A
G
Stock Expected In 5 - 7 Days
Please enter a valid town or postcode
Please allow permission for this page to request your location.
Your browser does not support location look ups. Please enter your town or postcode.
Location look up is unavailable at this time. Please try again later.
To check stock availability:
- Model Number : NEF-GU7212FE0G
Additional Services
Reverse the Door / Doors on the Refrigeration Appliance £40.00
Collect and Recycle Your Old Refrigeration Appliance £25.00
Installation Bundle for Integrated Fridges or Freezers £130.00
More info
More info
Delivery upstairs £20.00
More info
More info
Additional Services
We offer a number of additional services. These can be applied in the basket.
Built-under freezer with No Frost and Door Alarm for convenient and worry-free freezing where... more
Product information "Neff GU7212FE0G Integrated freezer"
Built-under freezer with No Frost and Door Alarm for convenient and worry-free freezing where space is limited.
- No Frost – No more defrosting your freezer.
- Home Connect – Add your smart fridge to your home network and stay connected to your kitchen.
| Product Type: | Freezer |
| Smart Check: | Home Connect |
| Colour: | White |
| Type: | Under Counter |
| Defrost type: | Frost free |
| Features: | Frost Free, Home Connect |
| Energy efficiency: | E |
| Rear Panel Material: | Aluminium/Metal back |
| Series: | N50 |
| Net capacity freezer: | 85 Litres |
| Number of compartments: | 3 |
| Hinges: | Fixed |
| Suitable for outbuildings: | No |
| Height: | 820 mm |
| Width: | 598 mm |
| Depth: | 548 mm |
| Manufacturer's guarantee: | 5 Years Warranty (Once registered) |
Related links to "Neff GU7212FE0G Integrated freezer"
No Articles to Compare