Article successfully added.
£749.99 *
Free Local Delivery on major products over £300
D
A
G
Out of stock, Delivery dates currently unavailable
Please enter a valid town or postcode
Please allow permission for this page to request your location.
Your browser does not support location look ups. Please enter your town or postcode.
Location look up is unavailable at this time. Please try again later.
To check stock availability:
- Model Number : HAI-HCR58S18DNMM
Additional Services
Installation of the American Fridge Freezer £65.00
More info
More info
Reverse the Door / Doors on the Refrigeration Appliance £40.00
Collect and Recycle Your Old Refrigeration Appliance £30.00
Delivery upstairs £20.00
More info
More info
Additional Services
We offer a number of additional services. These can be applied in the basket.
Product information "Haier HCR58S18DNMM 833mm American Style Fridge Freezer"
| Product Type: | Fridge Freezer |
| Defrost type: | Frost free |
| Colour: | Inox |
| Energy efficiency: | D |
| Water Dispenser: | No |
| Net capacity freezer: | 195 Litres |
| Net capacity fridge: | 328 Litres |
| Ice Maker: | No |
| Number of compartments: | 6 |
| Number of shelves: | 3 |
| Rear Panel Material: | Flame Retardant Back Panel |
| Plumbed: | No |
| Suitable for outbuildings: | No |
| Height: | 1815 mm |
| Width: | 833 mm |
| Manufacturer's guarantee: | 5 Years Warranty (Once registered) |
| Depth: | 650 mm |
Related links to "Haier HCR58S18DNMM 833mm American Style Fridge Freezer"
No Articles to Compare