Article successfully added.
£1,179.90 *
Save £350
£1,529.90 *
(22.88% Saved)
Free Local Delivery on major products over £300
Stock Expected In 3 - 5 Days
Please enter a valid town or postcode
Please allow permission for this page to request your location.
Your browser does not support location look ups. Please enter your town or postcode.
Location look up is unavailable at this time. Please try again later.
To check stock availability:
- Model Number : NEF-T66YYY4C0
Additional Services
Collect and Recycle Your Old Appliance £25.00
Installation Bundle for Electric Integrated Appliances £130.00
More info
More info
Delivery upstairs £20.00
More info
More info
Additional Services
We offer a number of additional services. These can be applied in the basket.
Standalone Flex Induction hob with Twist Pad® Flex control and Flex Design.
Twist Pad Flex®:... more
Product information "Neff T66YYY4C0 60cm Induction Hob in Flex Design"
Standalone Flex Induction hob with Twist Pad® Flex control and Flex Design.
- Twist Pad Flex®: the easy-to-spin dial for effortless control of your hob.
- Flex Design: personalise your hob with Twist Pad Flex® and frame elements.
- Intuitive Flex Zones: place your cookware. And the size, shape and position are instantly detected.
- Home Connect: monitor your hob via the app.
- Extended Frying Sensor: monitor your desired temperature to prevent burning.
| Product Type: | Hob |
| Colour: | Brushed Bronze, Anthracite Grey, Deep Black, Metallic Silver, Flex Design-Changeable Colours |
| Features: | Extended Frying Sensor, Favourite Button, Flex Design, Flex Induction, Home Connect, Intuitive Flex Zones, Power Boost, Twist Pad Flex |
| Amp required: | 20A |
| Connection required: | Hard wired |
| Control Location: | Front |
| Control Type: | Touch |
| Series: | N90 |
| Hob type: | Induction |
| Cooking zones: | 4 |
| Child Lock: | Yes |
| Residual heat indicator: | Yes |
| Timer: | Yes |
| Height: | 51 mm |
| Width: | 614 mm |
| Depth: | 527 mm |
| Manufacturer's guarantee: | 5 Years Warranty (Once registered) |
Related links to "Neff T66YYY4C0 60cm Induction Hob in Flex Design"
No Articles to Compare