Article successfully added.
£1,539.90 *
Free Local Delivery on major products over £300
B
A
G
Stock Expected In 6 - 8 Days
Please enter a valid town or postcode
Please allow permission for this page to request your location.
Your browser does not support location look ups. Please enter your town or postcode.
Location look up is unavailable at this time. Please try again later.
To check stock availability:
- Model Number : NEF-S299ZB803E
Additional Services
Collect and Recycle Your Old Appliance £25.00
Installation Bundle for Integrated Dishwashers £140.00
More info
More info
Delivery upstairs £20.00
More info
More info
Additional Services
We offer a number of additional services. These can be applied in the basket.
The dishwasher that's extremely flexible to load, indicates when it's running, has Vario Hinge... more
Product information "Neff S299ZB803E 60cm Integrated Tall Dishwasher"
The dishwasher that's extremely flexible to load, indicates when it's running, has Vario Hinge and can be retrofitted with a 3rd loading level.
- Flex 3 with Retrofit – Versatile dishwasher baskets for flexible loading.
- Intelligent Programme: settings for customised washing and drying cycles based on your feedback.
- Zeolith: effective drying with natural minerals.
- Vario Hinge – Install your dishwasher almost anywhere.
- Home Connect– Add your dishwasher to your home network and enjoy the infinite possibilities of connected services
| Dishwasher Type: | Fully Integrated |
| Product Type: | Dishwasher |
| Colour: | Stainless Steel |
| Energy efficiency: | B |
| Place settings: | 13 |
| Series: | N90 |
| Smart Check: | Home Connect |
| Features: | aquaStop, Chef 70°, DoorOpenAssist, ExtraDry, Favourite Programme, Flex 3 with Retrofit, Gap illumination, Height Adjustable Basket, Home Connect, Intelligent Programme, NeffSparkle - glass care system, programme assistant, Programme Download, Remote Diagnostics, VarioHinge, Zeolith |
| Interior: | Stainless steel |
| Noise Level : | 40 db |
| Quick wash options: | Yes |
| Time delay: | Up to 24 hours |
| Noise Level Efficiency: | B |
| Time remaining indicator: | Yes |
| Display type: | TFT Touch Display Plus |
| Size: | Full Size |
| Height: | 865 mm |
| Width: | 598 mm |
| Depth: | 550 mm |
| Manufacturer's guarantee: | 5 Years Warranty (Once registered) |
Related links to "Neff S299ZB803E 60cm Integrated Tall Dishwasher"
No Articles to Compare