Article successfully added.
£579.90 *
Free Local Delivery on major products over £300
E
A
G
PRE-ORDER NOW
Please enter a valid town or postcode
Please allow permission for this page to request your location.
Your browser does not support location look ups. Please enter your town or postcode.
Location look up is unavailable at this time. Please try again later.
To check stock availability:
Attention:

Liebherr 10 Year Guarantee
Claim forms available in-store
*1 Offer valid until 31/10/2026
- Model Number : LIE-KE2350
Additional Services
Installation of the Refrigeration Appliance £20.00
More info
More info
Reverse the Door / Doors on the Refrigeration Appliance £40.00
Collect and Recycle Your Old Refrigeration Appliance £25.00
Remove and Recycle the Product's Packaging £5.00
Delivery upstairs £20.00
More info
More info
Additional Services
We offer a number of additional services. These can be applied in the basket.
Bottle rack
The bottle rack is a solution for storing beverages which is both practical and... more
Product information "Liebherr KE2350 Tall 55cm Larder Fridge"
Bottle rack
The bottle rack is a solution for storing beverages which is both practical and pleasing to the eye. Here bottles can be stored within a compact space.
Transparent vegetable bins
Transparent vegetable bins provide plenty of space for the organised storage of fruit and vegetables. In addition, they are easy to clean.
Reversible door hinges
It is possible to change the door hinge on the appliance. The reversible door hinges permit optimum use of the appliance wherever it is located.
| Product Type: | Fridge |
| Colour: | White |
| Energy efficiency: | E |
| Features: | Bottle Rack, LED Light, Reversible Doors |
| Rear Panel Material: | Flame Retardant Back |
| Series: | Comfort |
| Net capacity fridge: | 213 Litres |
| Ice compartment: | No |
| Number of shelves: | 5 |
| Automatic defrost: | Yes |
| Hinges: | Right |
| Type: | Tall |
| Height: | 1140 mm |
| Width: | 550 mm |
| Depth: | 630 mm |
| Manufacturer's guarantee: | 3 Years parts and labour |
Related links to "Liebherr KE2350 Tall 55cm Larder Fridge"
No Articles to Compare