Article successfully added.
£15.99 *
Free Local Delivery on major products over £300
Ready to ship today
Delivery time approx. 1 working days.
Please enter a valid town or postcode
Please allow permission for this page to request your location.
Your browser does not support location look ups. Please enter your town or postcode.
Location look up is unavailable at this time. Please try again later.
To check stock availability:
- Model Number : RUS-14451
Additional Services
Delivery upstairs £20.00
More info
More info
Additional Services
We offer a number of additional services. These can be applied in the basket.
Easy release button
Fingertip speed control
125w
more
Product information "Russell Hobbs 14451 White Hand Mixer"
- Easy release button
- Fingertip speed control
- 125w
| Product Type: | Food Mixer |
| Depth: | 78 mm |
| Width: | 196 mm |
| Colour: | White |
| Height: | 265 mm |
| Motor Power (watts): | 125 |
| Speed control: | Yes |
| Attachments included: | Beater |
| Timer: | No |
| Functions: | Whisking |
| Cord length: | 1 m |
| Power Levels: | 6 |
| Pulse function: | No |
| Dishwasher safe parts: | Yes |
| Manufacturer's guarantee: | 1 Year parts and labour |
Related links to "Russell Hobbs 14451 White Hand Mixer"
No Articles to Compare