Free Local Delivery on major products over £300
Order now, delivery within 3-5 days
To check stock availability:
- Model Number : SON-SRSXV800BCEL
More info
We offer a number of additional services. These can be applied in the basket.
Whether you’re hosting a party or watching the latest blockbuster, this wireless speaker from Sony is perfect for the job. Fill your venue with omnidirectional party sound. Five tweeters deliver clear audio to both the front and back of the speaker, projecting powerful sound to every corner of the room. Plus, it’s backed up with dual X-Balanced speaker units for punchy bass you can feel. Thanks to the TV Sound Booster, you’ll get the very best experience whatever you’re watching. And, SRSXV800BCEL comes with multi-colour lighting and a 25-hour battery life so you can keep the party going.
| Product Type: | Speakers |
| Features: | Multi-colour lighting, Up to 25 Battery Life |
| Rechargeable: | Yes |
| Colour: | Black |
| Bluetooth: | Yes |
| Connections: | USB |
| Connectivity: | Bluetooth |
| Height: | 720 mm |
| Width: | 317 mm |
| Depth: | 375 mm |
| Weight: | 18.5 kg |
| Manufacturer's guarantee: | 1 Year parts and labour |